Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Güneş gözlüğü seçiminde birden fazla duruma dikkat etmeliyiz.
Öncelikle bir güneş gözlüğünde en önemli seçim nedeni cam özelliği olmalıdır. Bir güneş gözlüğünün asıl kullanım amacı gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından (UV) korumak olmalı, zira güneş cildimizi olduğu kadar gözlerimizi de en fazla yaşlandıran (zarar veren) kaynaktır.
Bir güneş camı UV-400 dalga boyu yanında UV-600 dalga boyuna da engel olması, göz sağlığı açısından çok değerli bir kriterdir.
Camlardaki ikinci önemli kriter camın antirefle özelliğinin olmasıdır. Bir cama antirefle özellik, camın içine ve dışına yapılan ET denilen bir kaplamanın yapılması ile olur, kaliteli bir gözlük camında genellikle içten ET kaplama olur. Antirefle özellik ışığın yansımasına engel olmak demektir.
Alacağımız güneş gözlüğü, cam kriterlerini sağlıyorsa, ikinci önemli husus, çerçeve seçimi olacaktır. Çerçeve seçiminde kemik gözlük (plastik) ve metal gözlük seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz, kemik gözlükler genellikle TR90 hammaddesinden üretilirler, bu madde

Comments (1)

  1. bodrumoptik

    Çok güzel bir yazı olmuş, gözlük alırken mutlaka değerlendireceğim… benim için göz sağlığı önemli….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Navigation
Close

My Cart

Close

Wishlist

Recently Viewed

Close

Great to see you here!

A password will be sent to your email address.

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Already got an account?

Close

Close

Categories

Newsletter

Abone Ol

Yeni ürünlerimizden, özel tekliflerimizden ve en son moda güncellemelerimizden ilk siz haberdar olun.